Zalewamy go zwykłym olejem: Największa pomoc na reumatyzm i bolące stawy.

Co roku robię olej ze skrzypu polnego. Jest niezwykle pomocny przy bólach stawów, stanach zapalnych, reumatyzmie i wszelkiego rodzaju trudnościach w poruszaniu się.

Skrzyp polny – niepozorna roślina zielona, ​​lubiąca wilgotne miejsca i często spotykana w naszych ogrodach.

Jednak nikt go tam nie zasadził, wyrósł sam i dlatego uważamy go za zwykły chwast, rosnący kosztem naszych przyszłych zbiorów. To jednak błąd, skrzyp polny to nie chwast, a skończony cud natury.

Cudowny olejek

Co roku robię olej ze skrzypu polnego. Jest niezwykle pomocny przy bólach stawów, stanach zapalnych, reumatyzmie i wszelkiego rodzaju trudnościach w poruszaniu się. Jest to również fantastyczny leczniczy olejek do masażu. Jeśli masz skrzyp wokół domu lub w ogrodzie, koniecznie go wypróbuj.

Leczniczy olejek ze skrzypu polnego

Olejek stosuje się zewnętrznie przy trudnościach w poruszaniu się, reumatyzmie, bolesnych stawach i tym podobnych.

Składniki:

  • Skrzyp polny
  • Oliwa z oliwek z pierwszego tłoczenia

Przygotowanie:

Wystarczy mała szklanka do konserw, którą wystarczy napełnić chrzanem. Teraz wystarczy wlać olej tak, aby olej całkowicie zakrył chrzan – do krawędzi pojemnika. Następnie wystarczy przykryć ściereczką, zabezpieczyć gumką recepturką i pozostawić do zaparzenia na 2 tygodnie.

Kolejno wystarczy odcedzić i przechowywać w chłodnym, ciemnym miejscu. Oleju używamy do masowania obolałych mięśni, nacierania i owijania bolących stawów. Jest doskonały, próbowałem! Dzięki zawartości krzemu olejek ten doskonale pielęgnuje włosy i skórę – dodaje im elastyczności i usuwa łupież.

Skrzyp polny cud dla stawów

„Dodaję przepis, który wypróbowałam i przetestowałam na sobie. Zabrał mnie w 100%Miałem niesamowity ból w dole pleców i nie mogłem nawet normalnie spać. Jakiś czas temu skaleczyłam się w dolnej części pleców i od tamtej pory problemy powracają bardzo często.

Ten przepis jest bardzo stary i gdybym nie była zdesperowana, prawdopodobnie bym go nie spróbowała. Drugim powodem jest to, że mamy co roku dużą ilość skrzypów na polu, więc pomyślałam, że nic nie tracę aby spróbować. W końcu mój dziadek nie pozwolił na ten przepis. Skoro już wiem, jak bardzo może pomóc, uważam za swój obowiązek przekazać go dalej, aby mógł pomagać także innym ludziom”.

Recepta na eliminację bólu pleców, stawów i kości

Składniki:

  • 60% alkoholu
  • Skrzyp polny

Przygotowanie:

Wlej alkohol do szklanki. Następnie dociskamy skrzyp polny tak mocno, jak to możliwe. Zamknij szklankę, umieść ją na oknie i pozostaw do zaparzenia na około 2 tygodnie. Następnie dokładnie moczymy w roztworze grubą gazę i owijamy wieczorem/lub przykładamy na bolące miejsce (oprócz dolnej części pleców stosowałam ją również na bolące pięty i męża na kolana).

Przykryj folią i zawiń, aby nie zabrudzić łóżka. Zostawiamy na całą noc, zwłaszcza żeby miejsce nie wystygło. Powtarzałem to przez 3 noce i ku mojemu zdziwieniu ból złagodniał po pierwszej nocy i zniknął całkowicie po trzeciej nocy.

Oczywiście w moim wieku bardziej dbam o dolną część pleców , ale muszę powiedzieć, że nawet sklepowe maści mi tak nie pomogły. Polecam wszystkim, jako sprawdzona receptura z naturalnej apteki.

Co może zrobić skrzyp polny?

  • wzmacnia tkankę kostną,
  • pomaga chronić zdrowie kości,
  • wspomaga regenerację chrząstki,
  • pomaga nerkom,
  • wpływ na usuwanie kwasu moczowego,
  • chroni wątrobę przed toksynami,
  • zapobiega wzrostowi poziomu cholesterolu,
  • wapń jest łatwiej wykorzystywany w organizmie,
  • dobrze wpływa na krążenie krwi,
  • przyczynia się do profilaktyki chorób układu krążenia – doskonała profilaktyka zawałów serca,
  • leczy wrzody żołądka, skurcze żołądka,
  • profilaktyka miażdżycy.

Skrzyp polny pomaga również w:

  • stwardnienie tętnic,
  • oczyszczenie układu naczyniowego,
  • zatrzymać krwawienie z nosa i ran,
  • hemoroidy,
  • w leczeniu gruźlicy,
  • ból gardła,
  • oczyszczanie krwi
  • ból stawu.

Skrzyp ma bardzo wyraźne właściwości moczopędne i pomoże przy problemach z nerkami, stanach zapalnych układu moczowego, a także pomaga eliminować z organizmu szkodliwe substancje i bakterie, które powodują bolesne stany zapalne.

Jego moc jest tak wielka, że ​​przy regularnym stosowaniu może rozpuszczać piasek i kamienie osadzające się w układzie wydalniczym. Oprócz ostrych problemów jest jednak również doskonała jako profilaktyka nieprzyjemnych problemów i jest szczególnie odpowiednia dla osób cierpiących na nawracające stany zapalne dróg moczowych i nerek.

Oprócz układu moczowego, skrzyp polny jest również bardzo korzystny dla zdrowia naczyń. Poprawia elastyczność ściany naczynia, zapobiega stwardnieniu i poprawia przepływ krwi . Pomaga również szybciej usuwać szkodliwe substancje z układu naczyniowego, a tym samym pomaga nie tylko nerkom, ale także wątrobie i innym narządom w naszym ciele.

Korzystnie wpływa również na inne choroby związane z układem naczyniowym i krążeniowym, takie jak dna moczanowa, reumatyzm, żylaki czy stany zapalne . Jest również bardzo skuteczny w przypadku bolesnego bólu gardła .

Jak stosować skrzyp polny?

Bardzo popularną metodą relaksacyjną jest kąpiel. Aby ją przygotować, należy zalać 150 g skrzypu polnego 1 litrem zimnej wody. Pozwól parzyć przez 12 godzin, a następnie wlej do kąpieli. Ta metoda pomaga złagodzić ból stawów, dolnej części pleców i jest również stosowana przy problemach z prostatą.

Najczęstszym sposobem wykorzystania skrzypu jest herbata. Do jej przygotowania potrzebne są 2 łyżeczki suszonego skrzypu polnego, który należy gotować przez około 30 minut w ½ litra wody. Wskazane jest picie herbaty 2-3 razy dziennie. Oprócz tych metod stosuje się również odwary – stosuje się je np. na trudno gojące się rany czy choroby skóry.

Na ból gardła skuteczne jest płukanie gardła wywarem ze skrzypu polnego, który przygotowuje się tak samo jak herbatę (można użyć większej ilości skrzypu niż w przypadku herbaty). Jednak podczas zbierania skrzypu uważaj na roślinę bardzo podobną do skrzypu, trującego skrzypu bagiennego. Rośnie głównie na bagnach i ma grubszą łodygę i wyraźniej pomarszczone żebra w porównaniu ze skrzypem.

Comments

Loading...