Chroni przed rakiem żołądka i chorobami serca. Pij codziennie, a szybko poczujesz efekty.

Chroni przed nowotworami i chorobami serca! Tani napój, który warto pić codziennie…

Zakwas buraczany to jeden z naturalnych środków, które stosowały nasze babcie na wzmocnienie organizmu i poprawę trawienia. Okazuje się, że napój ma długą listę właściwości zdrowotnych – powinny go spożywać szczególnie osoby zmagające się z wysokim poziomem cholesterolu i nadciśnieniem.

1. Właściwości zakwasu buraczanego

Zakwas buraczany to koktajl witamin i minerałów. Burak jest źródłem witamin A, B, C, E, K, a także żelaza, potasu, magnezu, fosforu i wapnia. Jedna szklanka soku z buraków dostarcza około 14 g węglowodanów, 4 g błonnika i 3 g białka.

2. Naturalny lek na wysoki cholesterol

Lekarze od dawna podkreślają kluczową zasadę – lepiej zapobiegać niż leczyć. Wyłapanie wczesnych objawów groźnych schorzeń pozwala uniknąć radykalnych metod leczenia. Należą do nich między innymi: nadciśnienie tętnicze i hipercholesterolemia.

Na początkowym etapie zmiana nawyków żywieniowych i zwiększona aktywność fizyczna mogą pomóc w uregulowaniu zaburzenia. Okazuje się, że inne właściwości buraka można uzyskać przygotowując zakwas. Napój pomaga obniżyć ciśnienie krwi i poziom cholesterolu.

3. Koktajl przeciwnowotworowy

Burak jest źródłem cennych przeciwutleniaczy, które zapobiegają procesom starzenia się organizmu i działają przeciwnowotworowo. Badania przeprowadzone przez polskich naukowców z SGGW wykazały, że picie soku z kiszonych buraków zmniejsza ryzyko wystąpienia takich chorób jak: rak żołądka.

4. Przepis na zakwas buraczany

Składniki:

  • 1 kg buraków,
  • 1,5 litra ciepłej przegotowanej wody
  • łyżka soli
  • pół główki czosnku,
  • 25 ziaren pieprzu czarnego,
  • 8 ziaren ziela angielskiego,
  • 6 liści laurowych.

Sposób przygotowania:

Buraka pokroić w plasterki, następnie włożyć do słoika i dodać pozostałe przyprawy. Całość zalać ciepłą wodą aż do nakrętki, szczelnie zamknąć i odstawić na 10-14 dni w ciemne i chłodne miejsce. Po tym czasie napój należy odcedzić i rozlać do mniejszych szklanek lub butelek – napój jest gotowy do spożycia. Drożdże należy przechowywać w lodówce.

Czy te informacje są dla Ciebie przydatne? Udostępnij ten post swoim znajomym!

Comments

Loading...