Naukowcy odkryli naturalny lek, który jest niezwykle skuteczny w walce z wieloma chorobami.
Pisano o tym nawet w Biblii i Koranie. Miało to być cudowne lekarstwo na wszystko… z wyjątkiem śmierci, oczywiście. Jak genialnie podaje portal, nasiona te często są częścią chleba i nawet nie zdajemy sobie sprawy, jakie są pożyteczne.
Czarny kminek, po łacinie Nigella sativa, jest również powszechnie nazywany na Słowacji czarny kminek.
Pierwsze wzmianki o stosowaniu tej cudownej rośliny pochodzą sprzed ponad 3000 lat. Naukowcy od wielu lat prowadzą badania nad nasionami czarnuszki , które doprowadziły ich do niesamowitych wniosków. Ze względu na swój smak produkt ten służy do dodawania smaku niektórym produktom spożywczym, np. pieczywu, ale to tylko ułamek tego, co nam oferuje.
Zobacz, dlaczego warto włączyć czarnuszkę do swojej codziennej diety. Skład nasion czarnuszki
Te małe czarne ziarenka znajdujące się w bułkach i chlebie to nic innego jak wspomniany wcześniej czarnuszka. Aby naukowcy mogli go dokładnie zbadać, przeszli szczegółową analizę składu chemicznego tego produktu.
Chcesz wiedzieć, co w nich znaleziono?
- Bogactwo olejków eterycznych (terpenów), które wywierają silny wpływ na procesy zachodzące w naszym organizmie.
- Czarnuszka zawiera unikalny w świecie roślin tymochinon o silnych właściwościach przeciwutleniających i przeciwzapalnych.
- Ponadto zawiera szereg pożytecznych bakterii, przeciwdrobnoustrojowy karwakrol, a także niezwykle rzadkie alkaloidy.
- Oprócz tych związków zawiera mnóstwo witamin z grupy B, minerałów, białek i błonnika.
Lek na każdą dolegliwość na wyciągnięcie ręki
Obecnie czarnuszka określana jest jako naturalne źródło przeciwutleniaczy, które pozytywnie wpływają na profilaktykę przedwczesnego starzenia się skóry, nowotworów, chorób serca i cukrzycy.
W badaniu naukowcy podawali szczurom czarny kminek, co znacząco obniżyło poziom glukozy we krwi. Działa bardzo podobnie na człowieka, dlatego powinni go spożywać zwłaszcza diabetycy. Jeśli zmagasz się z wysokim poziomem cholesterolu lub wysokim ciśnieniem krwi, 2 g czarnuszki dziennie powinno pomóc w walce z tymi dolegliwościami. Lekarze uważają, że jedzenie tych nasion pomaga w zapamiętywaniu i koncentracji w ciągu dnia.
Lista przydatnych właściwości jest nieskończona i można dosłownie powiedzieć, że ten produkt jest naturalnym lekarstwem na wszystkie ludzkie dolegliwości. Nikt nie ma wątpliwości, że należy go włączyć na stałe do diety. Można go dodawać do pieczywa, sałatek czy kanapek – w zasadzie pasuje niemal do wszystkiego!
Babcine lekarstwo na kminek Do dziś mam ten przepis od mojej babci. Za każdym razem, gdy byliśmy u niej na wakacjach i bolało nas gardło, dawała nam ten lek i przez chwilę byliśmy jak małe rybki. Spróbuj i przekonaj się sam, zażywaj przy pierwszych objawach dusznicy bolesnej i bólu gardła, koniecznie zajmij się nim już na samym początku.
Jeśli choroba już się rozpoczęła, lepiej udać się do lekarza. Dodać trzeba, że to lekarstwo nie smakuje najlepiej, ale u nas zawsze działało.
Potrzebujemy:
- 50 g czarnuszki (można też użyć kminku klasycznego, najlepiej mielonego, ale może też być w całości)
- 250 ml wody
- Dla dorosłych 1 łyżka nalewki śliwkowej 🙂
Przygotowanie:
Kminek wymieszać z 200 ml wody, wrzucić na ogień i gotować pod lekko uchyloną pokrywką przez 15 minut. Powinieneś teraz mieć w garnku gęstą, ciemną mieszankę. Odcedź płyn i dodaj kolejne 50 ml wody. Postaw go ponownie na ogniu i pozwól mu się zagotować.
Nie wiem jak to jest z bardzo małymi dziećmi, ale moja babcia podawała nam ten lek od około 10 roku życia. Dorośli do powstałej mieszanki dodają 1 łyżkę soku śliwkowego . 🙂 Dzieci przyjmują jedną łyżeczkę mieszanki dwa razy dziennie, a dorośli trzy razy dziennie po jednej łyżeczce.
Uważaj, aby później nie wsiąść za kierownicę, ponieważ zawiera alkohol. Wystarczy zażyć go na krótki czas, zawsze po kilku dawkach odczuwaliśmy ulgę, a wystarczały już tylko imbirowe i ziołowe herbatki. Za szybki początek działania odpowiada przeciwzapalne działanie kminku.
Jednakże stosując tę kurację nie zapomnij o wypiciu wystarczającej ilości płynu, kminek ma działanie moczopędne.
Herbata z kminku i jabłka – na odkrztuszanie
Potrzebujemy:
- 1 mała łyżeczka nasion czarnego kminku
- 1 łyżka skórki jabłkowej (suszonej lub świeżej)
Przygotowanie:
Obydwa składniki gotujemy w wodzie przez 7 minut i zaparzamy 10 minut.
Pijemy 1 szklankę 1 do 3 razy dziennie na kaszel, wzdęcia i podczas karmienia piersią. Herbata nadaje się w mniejszych ilościach na bóle brzucha i dla małych dzieci od około 2 roku życia. Znacząco wspomaga produkcję mleka matki.
Comments