Prosta japońska technika, która uwolni Cię od stresu w 5 minut. Sprawdź.

Chociaż pewna ilość stresu w naszym życiu jest akceptowalna i normalna, nadmierny stres może zakłócić normalne codzienne czynności i odbić się na naszym zdrowiu.

Wypróbuj starożytną japońską technikę relaksacyjną, która zajmuje nie więcej niż 5 minut i może być praktykowana w dowolnym miejscu. Dodatkowo stosując tę ​​technikę zdasz sobie sprawę, że każdy z palców naszych dłoni reprezentuje inne uczucia lub postawy.

Kciuk

Pomaga walczyć z emocjami, takimi jak niepokój i stres.

Palec wskazujący

Pomaga przezwyciężyć strach.

Palec środkowy

Pomoże to w kontrolowaniu gniewu.

Palec serdeczny

Pomaga walczyć z depresją i smutkiem, ale także zachęca do determinacji.

Mały palec

Pomaga zmniejszyć niepokój i zachęca do optymizmu i pewności siebie.

Oto wspomniana metoda ćwiczeń

Aby pobudzić lub stłumić wyżej wymienione emocje, drugą ręką chwyć odpowiedni palec wszystkimi palcami i kciukiem. Trzymaj każdy palec bardzo mocno przez jedną do dwóch minut. Będziesz mogła odczuwać pulsujące doznania. Ponadto możesz uspokoić swój umysł, przykładając lekki nacisk na środek dłoni palcem drugiej ręki przez jedną minutę. Rób tę praktykę codziennie i przywróć równowagę swojemu ciału.

Czy wiesz, że masz na swoim ciele „guzik”, który wyłącza niepokój i strach? W ten sposób go aktywujesz!

Jeśli kiedykolwiek trapił Cię strach, nerwowość lub stres, powinieneś nauczyć się, jak wyłączyć te nieprzyjemne uczucia. Możesz być zaskoczona, ale może to być całkiem proste! Niektórym wystarczy głęboki oddech przez chwilę i odczuwają ulgę, inni bardziej cierpią z powodu stresu lub nerwowości.

Być może nawet nie wiedziałaś, że naciśnięcie jednego punktu na dłoni może Ci pomóc, a dyskomfort powinien zniknąć. Ekspert od równowagi emocjonalnej, Joseph Carter, studiował starożytną medycynę chińską i uważa ten punkt za emocjonalną pierwszą pomoc, która może ci pomóc w każdej chwili.

Magiczny „guzik” na nadgarstku

Kiedy obrócisz dłoń do góry, znajdziesz miejsce na nadgarstku, które jest w zasadzie dołeczkiem obok ścięgna. Możesz do niego dotrzeć małym palcem, ponieważ znajduje się mniej więcej na jego poziomie.

Zgodnie z ustaleniami Cartera, stymulacja tego punktu przynosi ulgę na kilka sposobów. Powinien ci pomóc, gdy odczuwasz strach, niepokój, zmartwienie, ale także depresję czy mdłości. Zaleca również stosowanie tej techniki osobom, które potrzebują wyciszenia, zwłaszcza jeśli mają wybuchową osobowość.

Kiedy dojdzie do gorącej wymiany zdań, masowanie tego punktu może spróbować uspokoić się, abyś nie powiedział czegoś nierozsądnego w złości, czego później będziesz żałować. Może być również używany przez osoby, które denerwują się, gdy muszą przemawiać przed dużą liczbą osób.

Po prostu jest to sposób na ukojenie nerwów, kiedy tego potrzebujesz, niezależnie od tego, czy jesteś zestresowany, czy zdenerwowany. Jest to również jeden ze sposobów, które możesz wypróbować, jeśli cierpisz na bezsenność.

Delikatny masaż uciskowy tego miejsca powinien trwać od 30 sekund do 3 minut, aby był skuteczny i dobrze jest połączyć go z głębokim oddychaniem. Jeśli chcesz osiągnąć jeszcze skuteczniejsze efekty, możesz zamienić ręce i masować punkt również drugą ręką.

Oczywiście nie każdemu może to odpowiadać, ale warto spróbować. Cała akupresura zajmuje się tym, jak można przynieść ulgę w niektórych problemach poprzez stymulację poszczególnych punktów na ciele. Nie należy go jednak mylić z medycyną, ponieważ gdy człowiek ma problem zdrowotny, magiczny „guzik” na ciele mu nie pomoże.

Jeśli jednak tylko od czasu do czasu odczuwasz nerwowość lub niepokój spowodowany stresem, możesz wypróbować tę metodę. Jednak nawet w zakresie problemów emocjonalnych, jeśli problemy są poważniejsze, najlepiej zwrócić się o pomoc do specjalisty, w tym przypadku na przykład psychologa.

Jednocześnie technika ta rozwiązuje tylko określony stan – na przykład chwilowe uczucie stresu, ale aby uniknąć go na dłuższą metę, należy wyeliminować samą przyczynę tego stresu, aby go złagodzić lub powinien nauczyć się go redukować.

Comments

Loading...