Jak poprawić kondycję stawów i chrząstki ziołami – O wiele lepsze niż chemia: Zdrowotna moc korzeni.

Czy zioła leczą? Niektóre są lepsze niż chemia! Zioła wnikają w stawy i przywracają chrząstkę.

Znana zielarka Elena Fedorovna naucza ziołolecznictwa i przekonuje „Jeżeli nie chcesz zachorować, wykop trzy korzenie – łopian, trawę pszeniczną i mniszek lekarski. Z tych korzeni zrobisz wywar i wypijesz go.” 

Lecznicze korzenie trawy pszenicznej

Jak w naturalny sposób poradzić sobie z takimi schorzeniami jak dna moczanowa, reumatyzm czy zapalenie stawów? W takich przypadkach doskonałym środkiem działającym przeciwbólowo jest korzeń z trawy pszenicznej. Ale nie tylko na te choroby działa!

Jego ogromną zaletą jest fakt, że można znaleźć go w każdym ogrodzie. Dlatego nie można się dziwić, że ratuje on wszystkie dzikie, a także domowe, zwierzęta.

Z korzeni trawy pszenicznej należy przygotować wywar. Stosuje się go w przypadku wszelkich opuchlizn i różnych obrzęków. Działa skutecznie także podczas stanów zapalnych pęcherza, skazy wysiękowej oraz chorób jelit.

Jest niezwykłym ratunkiem dla osób borykających się z kamieniami w nerkach oraz w pęcherzyku żółciowym. Sprawdzi się także przy chorobach płuc, nadciśnienia tętniczego, a także przy dysfunkcji jajników u kobiet oraz osteochondrozy.

Wykorzystanie korzeni mniszka lekarskiego

Wywar można przygotować także z korzenia mniszka. Jest on bardzo pomocny w przypadku nawracającej anemii, ponieważ skutecznie zapobiega niedoborom witamin i składników mineralnych.

Czasami jest stosowany w przypadku raka żołądka i wątroby. Dodatkowo jego wykorzystanie pomaga w stanach zapalnych węzłów chłonnych oraz za jego pomocą leczone są choroby stawów.

Właściwości lecznicze korzenia łopianu

Elena Fedorovna dzięki swojemu wieloletniemu doświadczeniu uważa, że korzeń łopianu leczy wszelkie choroby onkologiczne. Dodatkowo jest pomocny przy chorobach takich jak cukrzyca, zapalenie zatok czy oskrzeli. Skutecznie leczy stawy, serce oraz naczynia krwionośne.

Ciekawym faktem jest jego wykorzystanie przy zapaleniu wątroby typu C – niekiedy potrafi wyleczyć tę chorobę całkowicie. Łagodzi również zapalenie pęcherzyka żółciowego. Dzięki działaniu moczopędnemu usuwa toksyny z organizmu oraz pomaga na kamienie nerkowe i kamienie w pęcherzyku żółciowym.

Korzeń łopianu ma silne działanie regenerujące. Idealnie wypływa na oparzoną skórę, radzi sobie z odleżynami, a także z wypryskami i owrzodzeniami. Skutecznie leczy ropne rany, a ponadto często pomocny jest w łuszczycy czy toczniu rumieniowatym. W kosmetyce również znalazł swoje zastosowanie – korzystnie oddziałuje na włosy i zapobiega ich wypadaniu.

Jak przygotować wywar z korzeni?

Korzenie wyżej wymienionych roślin, najkorzystniej jest wykopać wczesną wiosną. Wykopane korzenie należy starannie umyć i wysuszyć. Dokładnie wysuszone korzenie należy posiekać i odłożyć do osobnego pojemniczka. Zioła można przechowywać osobno, albo przygotować mieszankę wszystkich w równych proporcjach.

Prawidłowe przygotowanie wywaru jest bardzo proste. Należy wziąć jedną łyżkę posiekanych korzeni i zalać je dwiema łyżkami gorącej wody, a następnie zagotować. Korzenie należy gotować przez 10 minut. Po ugotowaniu wywaru należy odstawić go na dwie godziny, a następnie przecedzić i pić około pół łyżki, trzy razy dziennie – 10-15 minut przed posiłkiem.

Kurację leczniczymi korzeniami powinno stosować się przez co najmniej miesiąc, po czym zrobić krótką przerwę, ok 5 dniową, a następnie ponownie rozpocząć kurację.

Comments

Loading...